Mažoretky

XVII. Mistrovství Evropy v chorvatském Zadaru

Ve středu 22. června 2022 byly boje o co nejlepší evropské umístění slavnostně zahájeny, i naše mažoretky hned v prvním soutěžním dni bojovaly v kategorii Classic Pom Pon Junior a Classic Pom Pon Senior.
 
Hala byla plná mažoretek, které toužily po celoročních trénincích, námaze a píli mít na krku medaili, a naše děvčata nebyla výjimkou.
Po skvělých výkonech se naše děvčata se stala 🥉🏆II. vicemistryně Evropy v kategorii Classic Pom Pon Junior
a 🥇🏆mistryně Evropy v kategorii Classic Pom Pon Senior.
 
Velké díky patří děvčatům za jejich úsilí a píli během celého roku, paní trenérce Marie Potočárová za vynikající přípravu a nádherné choreografie, rodičům, bez jejichž podpory a fandění už si soutěže nedokážeme představit.
 
Děkujeme také všem sponzorům, díky nimž mohla děvčata své výkony předvést na evropské úrovni a reprezentovat tak nejen Město Vítkov, ale také Českou republiku.
 
Samozřejmě i našim řidičům Miroslav Vícha a Michalovi Stříbrnému děkujeme za bezpečnou jízdu a servis 🙂

Mažoretky SVČ Vítkov, cesta k titulu Mistryně světa a Vicemistryně světa!

Po dlouhé době tréninků v sobotu 9. dubna 2016 naše mažoretky reprezentovaly své město i Českou republiku na soutěži pořádané slovenským klubem Taktik v Sobotišti. V této soutěži se děvčata poprvé předvedla s novými skladbami a za svá vystoupení sklidila úspěch. Ze Slovenska si mažoretky dovezly jedno druhé místo a dvě místa první.

Po této soutěži již děvčata pokračovala v bojích o postup do finále České republiky, nejprve v regionálním kole v Brušperku, kde postoupila na Mistrovství Moravy ve Vyškově 7. května 2016, ve všech kategoriích naše mažoretky vybojovaly postup do celostátních zápolení.

Finálové boje se uskutečnily od 27. do 29. května v Hradci Králové, děvčata šla plná očekávání, jednalo se o postup na mistrovství světa. Naše mažoretky svá vystoupení zvládly a v kategorii pom-pom kadet a baton junior se staly vicemistryněmi České republiky a postup na MS do Poreče vybojovaly. V kategorii baton kadet získala děvčata čtvrté místo. Skvělého úspěchu dosáhla Vendula Lichovníková, která výkonem porotu přesvědčila o svém umu, ta ji odměnila zlatou medailí a titulem mistryně ČR v sólo formaci pom-pom.

Po prázdninovém odpočinku nastala doba tréninku na vytoužené Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Poreči, které se konalo od 22. do 25. září 2016. Po náročné cestě se děvčata ubytovala a den před zahájením soutěží ještě trénovala v nádherném prostředí hotelu Delfin u moře. Ve čtvrtek nastala doba slavnostního nástupu týmů všech patnácti států ve sportovní hale Žatika. Soutěžní zápolení pro naše mažoretky začalo již tento den v obou kategoriích – Classic baton junior a Classic pom-pon cadets. Nejprve šly do bojů o medaili juniorky, které získaly po skvělém výkonu titul vicemistryně světa, ve večerních hodinách celý náš tým soutěžil v kategorii Classic pom-pon a podal ten nejlepší výkon, který se mohl podařit. Děvčata si na MS stoupla na nejvyšší stupínek a vyslechla si českou hymnu, získala totiž zasloužený titul mistryň světa. Po velkém emočním vypětí, slzách štěstí a zapomenuté absolvované dřině si děvčata ještě užila koupání v moři a potom již následovala cesta domů.

V závěru by děvčata i trenérka chtěly poděkovat městu Vítkov a ostatním sponzorům za to, že se mohly soutěží zúčastnit, také rodinám a přátelům za podporu a trpělivost při absolvování náročných tréninků a soutěží.

Držme našim mažoretkám palce!

Marie Potočárová a Petra Beková

 

DĚKUJEME!

Největší dík patří děvčatům a trenérkám, k tak krásnému výsledku dospěly jen díky své píli, dlouhodobému tréninku a profesionálnímu vedení paní Potočárové. Zážitky a emoce, které prožívaly v Poreči, doznívají dodnes a není se čemu divit. Krásný úspěch a atmosféra mistrovství světa v nich bude již napořád a my si musíme vážit těchto výjimečných chvil, které zviditelňují hlavně naše město Vítkov v pozitivním obraze!

Díky patří také paní Bekové, která pomáhá trenérce s vedením děvčat, rodičům, že své děti podporují v této zájmové aktivitě a za celý kolektiv Střediska volného času Vítkov jim přeji mnoho dalších úspěchů a odhodlání věnovat se mažoretkovému sportu dál!

 

Šárka Medunová

ředitelka SVČ Vítkov, p. o

NZDM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Přejít na NZDM

SASRD

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi Tunnel Vítkov
Přejít na SASRD

ODBĚR AKTUALIT

Nenechte si ujít žádný kroužek, událost a aktualitu!