Vítáme Vás na webových stránkách SVČ Vítkov, p.o.. Přihlašování do kroužků na školní rok 2024/25 bude spuštěno od 1.7.2024!

Aktivity

Dětský maškarní ples SVČ Vítkov

V neděli 19. 2. 2023 se uskutečnil již tradiční maškarní ples SVČ Vítkov. Tématika plesu byla dána na pěknou divočinu “Bláznivá ZOO”. Tančilo se, soutěžilo, vyrábělo společně s agenturou Tomino. Hledali jsme také nejlepší masku, kterou se nakonec stal Pokemon. Během plesu vystupovaly také taneční kroužky SVČ Vítkov, od nejmladších Baby mažoretek, přes TS Dance Up -MINI začátečníci/pokročilé až po mladší mažoretky ALLIS Vítkov. Celý ples zakončila bohatá tombola. Moc jsme si to s Vámi užili DĚKUJEME. Již teď plánujeme tématiku příštího roku.

 

Mgr. Pavlína Steschnerová, pedagog volného času

 

Reprezentační ples SVČ Vítkov

Již šestým rokem pomáháme Středisku volného času Vítkov zajišťovat celý chod reprezentačního plesu.  Pomáháme tam, kde samotná příspěvková organizace nemůže některé činnosti dělat, nebo je to pro ni legislativně náročnější, než pro neziskovou organizaci. 

Na každém plese zajišťujeme tombolu, bar, welcome drink. Jsme rádi, že jsme i letos mohli být součástí plesu, na kterém to prostě žije. Výborná brněnská kapela BennyQ hrála v novém složení, výkon zpěváka byl obdivuhodný. Pokud byste čekali nějaké pauzy mezi jednotlivými bloky, nedočkali byste se. Pestrý program, vystoupení zájmových kroužků Dance Up a Allis SVČ Vítkov, brazilské tanečnice a DJ Thomase, zaplňovali každou chvilku.

Sponzoři byli letos opravdu štědří a účastníci plesu nelenili. Vykoupili téměr všechny losy, což nám do kasičky vydělalo 38.700 Kč, které budou předány Středisku volného času na základě darovací smlouvy. Myslím si, že se již teď můžete těšit na nějaký nový herní prvek v areálu střediska.

 

Bc. Klára Ligocká, ředitelka Vítkovských Ympulsů, o. p. s.

 

 

Volejbalové soustředění

V únoru 11. – 12. 2. 2023 se kroužek volejbalu účastnil svého prvního soustředění, které se uskutečnilo v Areálu Dobré Pohody v Žimrovicích. ADP nabízí bohaté zázemí a hlavně velkou tělocvičnu, která nám umožnila vydatně trénovat. Samozřejmě jsme vše prokládali vydatnou stravou a volným časem (procházka, hry), tak abychom měli jen ty nejlepší vzpomínky. Sešla se skvělá parta, kterou spojuje úžasný sport – VOLEJBAL

Baseballový camp

V sobotu 8. 1. 2022 v Sokolovně Vítkov proběhla akce baseballový camp. Bylo to pohodové odpoledne. V tělocvičně hrála hudba, sezení bylo na žíněnkách a lavičkách. Rodiče společně s dětmi si vyzkoušeli hry s baseballovým míčkem, odpaly, nadhozy, odpaly ze stativu, ale taky si zahráli hry: Lovci vs. zvěř, ragby a hledání tajné věty. Na závěr jsme s dětmi zahráli zápas na tři směny, který skončil vítězně pro děti 10:5. Už dlouho jsem neviděl tak dobrou atmosféru a rozesmáté a spokojené děti i rodiče. Děkuji všem dětem a hlavně rodičům. Byli jste skvělí. 😀

Střelecký a Lukostřelecký turnaj

V prosinci 13. a 14 .12. 2021 se konaly vánoční turnaje našich kroužku a to Střeleckého kroužku a kroužku Lukostřelby. Na těchto turnajích jsme také přivítali rodiče dětí z kroužku, za účast jim velmi děkuji. – Michal Matuška – vedoucí kroužku
Střelecký kroužek
1. místo – Ř. Matěj (70 bodů)
2. místo – S. Maxmilián (60 bodů)
3. místo – K. Jaroslav (41bodů)
Lukostřelecký kroužek
1. místo – M. Adéla (22 bodů)
2. místo – N. Eliška (16 bodů)
3. místo – V. Veronika (10bodů)

Hledáme LEKTORY

VIA FERRATY DĚČÍN

 

Celkem 9 borců – čtyři děti Sabča, Arleta, Denisa a Vašek a 5 dospělých prošlo via ferratu v Děčíně a to i včetně lanového Karlova mostu.
Fotky mluví za vše.

ZÁPISNÍK DOBRODRUHA

Prožít něco nového a neobvyklého! To byl první impulz pro dobrodruhy z celého světa k cestám někam daleko do jiných krajů. Poznat jiné civilizace, jiné kraje, vidět polární záři, cítit sůl mořské vody, usínat pod hvězdami a poznat sám sebe.

Dobrodruhů a cestovatelů bylo mnoho. Ve Vítkově žil dobrodruh Alois Ztracený. Procestoval nejen celý svět, ale prošel i blízké okolí svého domova – Vítkovsko. Své cesty si zaznamenával do zápisníku, který můžete mít. Vydejte se po jeho stopách a poznejte nádherná místa!

Rady a pokyny na cestu:

  1. Vyzvedněte si zápisník na SVČ Vítkov, nebo si ho vytiskněte a zkompletujte. Má 4 listy = 8 stran. 
  2. Naplánujte si cesty podle chuti i podle počasí a zkontrolujte si, že půjdete na správné místo.
  3. Pokud budete používat GPS souřadnice, tak pozor na různé formy jejich zápisu.
  4. Vše, co najdete, nechejte na původním místě!
  5. Když nebudete vědět, co dál, kam jít, nebo kde hledat, tak zavolejte. Je to lepší, než se motat na místě.
  6. Na všech místech je možno udělat piknik. Místo 5 – Kamenná mohyla je vhodná pro vyjížďku na kole z hráze Kružberku. Na místo 6 – Papírenský splav si vezměte ručník a objednejte slunce. Na místo 7 – Přístřešek u řeky můžete pěšky i na kole s možností rozdělání ohně. Na místě 8 dbejte bezpečnosti, ale ten výhled stojí za to.
  7. Po každé cestě vyplňte jednu stranu v zápisníku, ofoťte a PROSÍM pošlete nám ji. Uvítáme i fotku vašeho týmu. Vámi zaslané fotografie zápisníku, nebo fotografie z cest zveřejníme.
  8. Vaším cílem je vyluštění tajenky na zadní straně zápisníku, která ukrývá jméno dobrodruha. Do tajenky zapisujete pouze slovo získané v otázkách A.
  9. Akce končí 15. 7. 2021. Každý, kdo bude mít vyplněnou víc než polovinu zápisníku, získá pečeť, kterou označíme váš zápisník. Kdo bude mít splněno vše a vyluštěnou tajenku, k pečeti získá navíc glejt dobrodruha s doživotní platností.

TISK:

První list 1x. Druhý list 1x. – OBOUSTRANNĚ

Třetí list 2x. OBOUSTRANNĚ

Nakonec všechny listy přeložte na formát A5 a secvakněte. 🙂

Na každém místě označeném číslem stanoviště naleznete jedno slovo. Z těchto slov poskládejte větu. Na posledním stanovišti naleznete mluvící svitek. V něm zjistíte informaci kdy a kde se vám zpřístupní poklad. Podrobnější popis cesty naleznete na FB: SVCVítkov.

Co tak se zkusit po zimním spánku pohnout? Chystáme ceny – diplomy a náááádherné keramické medaile. 🙂

Druhá cesta skřítka Goblina je aktivní do 17. 4. 2021. Na každém místě označeném číslem stanoviště naleznete jedno slovo. Z těchto slov poskládejte větu. Na konci cesty naleznete amulet potřebný k závěrečnému pokladu. Podrobnější popis cesty naleznete na FB: SVCVítkov.

První cesta skřítka Goblina je aktivní do 1. 3. 2021. Na každém místě označeném číslem stanoviště naleznete jedno slovo. Z těchto slov poskládejte větu. Na konci cesty naleznete amulet potřebný k závěrečnému pokladu.

V případě nejasností nebo dotazů volejte 605 386 901

Objednávejte na tel.čísle: 605 386 901 nebo 732 607 373

PEČENÝ ČAJ

Zkuste si upéct pečený čaj – Dejte vědět, jak se Vám vydařil. Budeme se těšit.

HRUŠKOVÁ POVIDLA

Máte rádi hrušky? Máte jich hodně ze zahrady? Výborně! Máme pro Vás aktuální recept. 🙂

 PROVOZ VÍCEÚČELOVÉHO HŘIŠTĚ V AREÁLU SVČ VÍTKOV

 

Hřiště otevřeno pro děti, mládež a veřejnost od 1. 4. do 31. 10.  v závislosti na počasí.

V provozu od PO – PÁ a to od 8.00 – 19.00 hod.  V SO a NE je hřiště otevřeno od 10.00-19.00hod. Pro všechny návštěvníky hřiště platí návštěvní řád vyvěšen na hřišti a na stránkách www.svc-vitkov.cz. Za nepříznivého počasí (déšť) bude hřiště uzavřeno do jeho vyschnutí. Na hřišti si můžete zahrát malou kopanou, tenis, basketbal, nohejbal, badminton a další míčové hry. Při zorganizování vlastních sportovních turnajů Vám rádi pomohou s organizací pracovníci SVČ. Vstup na hřiště jen ve sportovní obuvi (nesmí být kopačky).

Kontakty: tel. 553 038 200, 556 300 362, 732 607 373

 

 

Fotografická soutěž O čaroděje a čarodějku SVČ Vítkov

PEDAGOGOVÉ TOČÍ VIDEA

Od 11. 3. 2020 nastal v České republice stav, který nikdo nečekal. Nečekaná doba si žádá nečekané prostředky. Pedagogové SVČ Vítkov začali natáčet videa, aby se spojili s Vámi 🙂

Tyto videa pro Vás natočil Oldřich Sladkovský.

Bonusové video – SOUTĚŽ O PIZZU

Videa pro Vás natočila Pavlína Steschnerová

NZDM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Přejít na NZDM

SASRD

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi Tunnel Vítkov
Přejít na SASRD

ODBĚR AKTUALIT

Nenechte si ujít žádný kroužek, událost a aktualitu!