Vítáme Vás na webových stránkách SVČ Vítkov, p.o.. Přihlašování do kroužků na školní rok 2023/24 je spuštěno!!!

Činnosti našich kroužků

Každý rok se začátkem září rozběhnou kroužky, přicházejí nové děti a s nimi i nové zážitky a poznatky.

Rádi bychom Vám představili pár kroužků.

BADATELSKÝ KROUŽEK (zbývá 1 místo)

Badatelský experimentální kroužek, zaměřený nejen na environmentální výchovu, ale i pokusy a experimenty, které naučí děti vnímat jednotlivé procesy, pohyby nebo běžné věci, které se dějí kolem nás. Spojením s přírodou podporuje a dokresluje celý koncept kroužku. Snažíme se podnítit podnikavost účastníků, která často vede k pokusům doma nebo otázkám, které nám otevírají další téma na zkoumání.

DANCE UP -MINI – pokročilé a začátečnice

 

Tanec pro děti které chtějí získat všestranný pohybový i duševní rozvoj – děti si osvojí správné držení těla, krokové variace, základy rytmiky, a to vše formou hry. Seznámí se s mixem tanečních stylů a hudby.

VAŘENÍ, PEČENÍ VÍTKOV

Děti zde postupně získají potřebné praktické dovednosti, učí se základům zpracování potravin, skladbě jídelníčku, zacházení s kuchyňskými pomůckami, mytí, utírání a uklízení nádobí, obsluze spotřebičů. Seznamují se s přípravou jednoduchých teplých i studených pokrmů, úpravou salátů, pečení moučníků. Společně zhotovené pokrmy malí kuchaři velmi rádi ochutnávají, konzumují a hodnotí.

TVOŘIVÉ RUCE

Téma setkání si vždy nejdříve představíme a prodiskutujeme. Užité techniky nám pomohou procvičit a rozvíjet jemnou motoriku, trpělivost a soustředění, prohloubit estetické cítění a smysl pro celek i pro detail. Věnovat se budeme individuální práci i společným projektům. Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet celý proces tvoření a zrelaxovat se při výrobě vlastních osobitých výrobků.

Postupně budeme přidávat další a další kroužky…Máte se na co těšit.

NZDM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Přejít na NZDM

SASRD

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi Tunnel Vítkov
Přejít na SASRD

ODBĚR AKTUALIT

Nenechte si ujít žádný kroužek, událost a aktualitu!