ZAHÁJENÍ LIGY ČTYŘ OKRSKŮ 2021

Zahájení ligy čtyř okrsků na nové hasičské dráze

Po Covidové pauze  začínáme opět s mladými hasiči soutěžit. Ligu čtyř okrsků zahájilo SDH Vítkov, a to v sobotu 25.září již 6.ročníkem soutěže  v požárním sportu „O vítkovského Soptíka“. Letos se  tato naše tradiční  soutěž konala poprvé na nově vybudovaném hasičském hřišti. Okolní terén ještě není úplně finálně upraven, ale my jsme rádi, že můžeme konečně trénovat na svém zázemí a také, že jsme se mohli opět sejít a  soutěž O vítkovského Soptíka uspořádat. Na zahajovacím nástupu bylo znát, že Covid přinesl celkově oslabení. Sešli se pouze 3 SDH, a to Vítkov, Jančí  a Leskovec. Soutěžilo se ve třech kategoriích: mladší, starší žáci a dorost. Celkově závodilo 10 družstev. První proběhla štafeta požárních dvojic a následovala královská disciplína požární útok.

Počasí nám přálo a všem se v závodě dařilo. Všechna družstva byla po zásluze odměněna. Krásné ceny do soutěže věnovala firma Insportline, Štěpán Hutník s.r.o., Stavebniny Lhotský, za což moc děkujeme. Technicky a organizačně nám pomohla spolupráce se Střediskem volného času Vítkov. Finančně podpořilo soutěž město Vítkov a také dotace z Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Druhou soutěží letošní ligy byly štafeta 4 x 60m a štafeta CTIF na 400m, která se konala v Leskovci. Také zde soutěžila družstva z Vítkova, Jančí  a Leskovce.

Po těchto dvou závodech je v ligové tabulce SDH Vítkov s mladšími  žáky na 3.místě, starší žáci  jsou na 1. místě a dorost je také na 1. místě.

Další soutěž, která nás čeká jsou uzlové závody, které uspořádá SDH Vítkov v lednu 2022. Snad se sejdeme již ve větším počtu a doufáme, že se naše liga opět rozroste o další soutěžní  týmy.

 

Martina Krejčí

Vedoucí mládeže SDH Vítkov

NZDM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Přejít na NZDM

SASRD

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi Tunnel Vítkov
Přejít na SASRD

ODBĚR AKTUALIT

Nenechte si ujít žádný kroužek, událost a aktualitu!