VÍKENDOVKA ŠTRAMBERK

VÍKENDOVKA ŠTRAMBERK

V polovině května se uskutečnila druhá plánovaná aktivita v rámci projektu „Jsme dospělí, umíme si ještě hrát?“ _ ČÍSLO PROJEKTU: CZ/FMP/11b/07/092 z Euroregionu Bílých Karpat a FONDU MALÝCH PROJEKTŮ.

Jednalo se o víkendovou akci pro rodiny s dětmi, které se opět zúčastnilo 35 Čechů a 35 Slováků jako v Bojnicích. Akce měla dospělým připomenout, případně přiblížit jaké to bylo nebo je na táboře a děti měly promítnout svou vizi “vysněného” táboru. 

Víkendová akce začala již páteční aktivitou, kterou byla návštěva “Pekárny Štramberských uší naší babičky”. Mnozí využili i časového prostoru pro návštěvu volně přístupné jeskyně Šipka.

Po večeři jsme se sešli v jídelně, kde započaly mezigenerační rozhovory na téma “ Náš vysněný tábor”, jak sestavit ideální tábor. Bylo úžasné sledovat, jak se každá věková kategorie nadchla pro něco jiné a našla si v inspiračních papírech to své, co ho zajímalo. Někdo hledal spíše odpočinek, relax někdo chtěl naopak zkusit věci, které ještě nezažil. Děti dlouho diskutovali nad tématikou tábora, oproti tomu dospělí se rozvášnili nad zázemím a tím, co by chtěli zažít. Zajímavé byly i reakce jak dospělí reagují na přání dětí nebo děti na přání rodičů. 

Vše bylo zdokumentováno video záznamem, který bude zpracován pro účely splnění cílů projektu.

Sobotní ráno bylo ve znamení budíčku a především rozcvičky. Po které následovala snídaně a boj o bobříky. Bobříků bylo celkem dvanáct: míření, záchrany, dobrých činů, květin, velkého mlčení, zručnosti, síly, ušlechtilosti, hmatu, paměti, barev a indiánských signálů. Nejednalo se o žádné složité aktivity, avšak byly jinak náročné pro děti a dospělé. 

Po obědě jsme se opět vydali do města Štramberk, kde nás tentokrát čekaly 3 aktivity  v podobě obhlédnutí náměstí a okolí města Štramberk, Štramberské trúby a nakonec aktivita v podobě komentované prohlídky mini ZOO, která zaujala poutavým výkladem pana majitele.

Závěr této víkendové aktivity byl věnován stezce odvahy.

Poslední den víkendovky probíhal v podobném duchu jako předchozí ráno, s rozdílem rozcvičky, která byla uzpůsobena potřebě balení a úklidu. Po snídani následovalo zhodnocení víkendovky. Vedoucí i celý organizační tým shrnul a poděkoval za účast, vzorné plnění všech bobříků a také za provázání česko-slovenských vztahů. Všem účastníkům i Parlamentu mladých města Vrbového děkujeme a budeme se těšit při dalších aktivitách.

 

Pavlína Steschnerová, pedagog 

 

ZPĚTNÉ VAZBY OD ÚČASTNÍKŮ:

Dobrý den,
rád bych poděkoval za dvě generace rodiny Turovských, za skvěle připravenou akci „Zpět na tábor“, která proběhla ve Štramberku.
Na akci se nám moc líbilo. Byla profesionálně připravená a organizovaná. Užili jsme si krásný Štramberk, pečení uší, sportování, rozcvičku, mini-zoo i mezigenerační výměnu představ o ideálním táboru. S nadšením se budeme účastnit i dalších akci SVČ. Ocenil bych zasílaní novinek ze SVČ emailem.
Se srdečným pozdravem Jan, Leona, Ondra a Tom Turovští
 

Dobrý den,

ač později, ráda bych poděkovala celému týmu Střediska volného času za organizaci akce Zpět na tábor ve Štramberku, kterého jsem se s dětmi účastnila. Pobyt se nám moc líbil, děti byly nadšené z prostředí, nových kamarádů a skvělých zážitků. Bylo to moc fajn. Děti dokonce odjezd oplakaly…
Ptala jste se nás i na naše návrhy a připomínky – já si z tábora pamatuji hodně kolektivní hry, kdy jsme byli všichni spolu a v družstvech se snažili porazit ty druhé. Proto bych si ráda zahrála nějakou takovouto hru, třeba takové které byly uvedeny při vybírání ideálního tábora – sochy, cukr káva, vyvolávaná, vybíjená, schovávaná atd. 
Ještě jednou děkuji a těšíme se na další zážitky.
 

Dobrý den,

chtěla bych Vám velmi poděkovat za organizaci víkendového pobytu v kempu u Štramberka.
Celá akce se nám moc líbila, velmi jsme si ji s dcerkami užily. Prostředí kempu bylo moc hezké, aktivity, které jste pro nás připravili, byly skvělé! Mladší dcerka neustále mluví o  „obrovském“ hadovi, bobřících a je nadšená z noční stezky odvahy. Jakmile doroste do věku, kdy bude moct jet s Vámi na tábor, určitě ji pošlu. Starší dcerka jela s pocitem „co tam budu dělat“, už v sobotu mi říkala, že to tu není vůbec špatné a nakonec víkend zhodnotila jako skvělý, za což Vám velmi děkuji. Také je nejvíc nadšená ze strašidel a návštěvy zvířátek. Pán byl skvělý, moc hezky a poutavě se poslouchal, obě holky si odnesly skvělý zážitek.
 
 

NZDM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Přejít na NZDM

SASRD

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi Tunnel Vítkov
Přejít na SASRD

ODBĚR AKTUALIT

Nenechte si ujít žádný kroužek, událost a aktualitu!