příspěvková organizace
  
  

Tiskové zprávy SVČ

Mistrovství České republiky mládeže
SRC – dráhové modely automobilů
Zlín – Tlumačov
28. – 29. dubna 2017
V loňském roce se nám podařilo obnovit činnost automodelářského kroužku, který má ve Vítkově
mnohaletou tradici. Do kroužku AMC Vítkov začali chodit stabilně tři žáci, a tak jsme se pustili
do práce. Letos v lednu bylo vyhlášeno MČR žáků pro letošní rok v Tlumačově, což je z Vítkova cca
85km, a oproti předchozím ročníkům, které se konaly např. Jihlava, Luštěnice, Praha, Tábor, jsem
viděl velkou šanci se tohoto šampionátu zúčastnit.
Po poradě s paní ředitelkou SVČ Vítkov, Šárkou Medunovou, začaly tři měsíce intenzivní práce a
plánování. Hlavní příprava a trénink spočíval v ježdění na několika různých dráhách, například
v Klokočově, Mariánském Údolí, Vítkově a Tlumačově, kde se 18. 3. 2017 konal tréninkový den na
žákovský mistrák, kde si kluci mohli poprvé vyzkoušet a osahat systém závodu, natrénovat dráhu,
získat nové zkušenosti. Následovala velká příprava a stavba samotných modelů, nastříkání
karoserií, broušení koleček, atd. a mohlo se vyrazit…
V pátek jsme nenechali nic náhodě a do Tlumačova jsme dorazili již hodinu před polednem.
Benjamínci se hned vrhli na dráhu s tréninkovými auty a začali zuřivě trénovat, následovala
registrace, vylosování motorů pro kategorii PR/32 a mohly začít přípravy na první závod. Samotný
páteční závod byl klidný a velice vyrovnaný, našemu týmu se hned v prvním „matchi“ podařilo urvat
(bednu) 3. místo v kategorii PR/32 mladších žáků, což mne velice mile překvapilo. Večerní závod
byl ukončen tréninkem na sobotní start kategorií PR/24 a G12. Po vydatné sobotní snídaní, jsme
se pustili do ladění kategorie PR/24, kde bylo vidět velké zlepšení a zrychlení všech kluků, to
slibovalo další dobrý výsledek, který se nakonec potvrdil skvělým umístěním a to opět 3. místem a
4. místem v této věkové skupině a kategorii. Posledním kláním MČR, byla královská kategorie G12,
která vyžaduje plné nasazení jezdců, jejich soustředěnost a vytrvalost. Tento závod byl velice
napínavý a zajímavý, už jen tím, že po sestavení z kvalifikace, byli naši kluci rozlosováni do skupin,
kde soupeřili s věkovými kategoriemi starších žáků a juniorů, kteří byli mnohdy až o tři hlavy
vyšší, o to pro ně byl závod těžší a dramatičtější. Přes to se nám do třetice podařilo získat
neuvěřitelné 3. místo v G12 mladších žáků. Chtěl bych vyzdvihnout vynikající úspěch našeho
juniora Petra Zemánka, který vybojoval titul Mistra republiky v kategorii PR/24 a další dvě 3.
místa pro náš vítkovský klub.
Tímto bych chtěl poděkovat za velkou pomoc při samotném mistroství panu Rostislavu Sedlaříkovi
a panu Jaromíru Býmovi, a také v neposlední řadě paní ředitelce Šárce Medunové a
pedagogickému kolektivu SVČ Vítkov.
Výsledky:
Za mladší žáky:
1x 3.místo v kat. PR/32ml.žáků – Michael Schupfer, 1x 3.místo v kat.PR/24 ml.žáků – Michael
Schupfer,1x 4.místo v kat.PR/24ml.žáků – Matěj Hruška, 1x 3.místo v kat.G12ml.žáků – Adam
Kostern,
Za juniory: 1x 1.místo v kat.PR/24 junior – Petr Zemánek.
1x 3.místo v kat.PR/32 junior – Petr Zemánek, 1x 3.místo v kat.G12 junior – Petr Zemánek,
Za AMC Vítkov Martin Doležel

Vítkovské děti psali Ježíškovi

Svá vánoční přání přišlo na náměstí Jana Zajíce v pátek 9. 12. vypustit zhruba 150 dětí, jejich rodičové a prarodičové.

Středisko volného času každoročně spoluorganizuje s Rádiem Impuls pro širokou veřejnost vypouštění balónků s vánočními přáníčky. Jedná se o celorepublikovou akci, kdy občané ČR v různých městech republiky, vypustí přesně v dobu stanovenou rádiem, co největší počet nafouknutých balónků. Spoluorganizátoři poté nahlásí počet vydaných balónků, které se sečtou a organizátor vyhodnocuje, zda nebylo dosaženo republikového rekordu v počtu vypuštěných balónků.

Akce má dlouholetou tradici a hlavně děti se na psaní přáníček Ježíškovi těší, protože pak doufají, že jim pod stromečkem přistane vysněný dáreček. Společné odpočítávání doby vypuštění balónků a vánoční hudba pak ještě umocní krásnou vánoční atmosféru. Počasí nám docela přálo a mohli jsme tak krásně sledovat vznášející se balónky, putující do nebe za českým Ježíškem.

 

Tereza Urbánková

Pedagog volného času SVČ Vítkov, p. o.


DRAKIÁDA NA PAVELÁKU

Tak jako každoročně jsme připravili pro rodiče s dětmi drakiádu na druhém Poveláku. Naštěstí nepršelo, ale nebyl úplně příznivý vítr a s draky si dělal, co chtěl. Rodinné týmy se musely snažit, aby jim drak vzlétl, ale nakonec se to všem  povedlo. Nejlépe si vedl tým Ruckých, kterým bezkonkurečně drak vyletěl nejvýše. Zároveň byl i Sebastián Rucký nejmenším účastníkem naši drakiády. Po zásluze byli všichni malí soutěžící odměněni účastnickým listem a sladkou drobností. Drakiáda se všem líbila a doufáme, že v příštím roce si zase přijdete vyzkoušet své draky.

  Květuše Skurková, pedagog volného času Vítkov


Vítkovské mažoretky – mistrovství světa v Poreči ( říjen 2016)

Mažoretky SVČ Vítkov, cesta k titulu Mistryně světa a Vicemistryně světa!

Po dlouhé době tréninků v sobotu 9. dubna 2016 naše mažoretky reprezentovaly své město i Českou republiku na soutěži pořádané slovenským klubem Taktik v Sobotišti. V této soutěži se děvčata poprvé předvedla s novými skladbami a za svá vystoupení sklidila úspěch. Ze Slovenska si mažoretky dovezly jedno druhé místo a dvě místa první.

Po této soutěži již děvčata pokračovala v bojích o postup do finále České republiky, nejprve v regionálním kole v Brušperku, kde postoupila na Mistrovství Moravy ve Vyškově 7. května 2016, ve všech kategoriích naše mažoretky vybojovaly postup do celostátních zápolení.

Finálové boje se uskutečnily od 27. do 29. května v Hradci Králové, děvčata šla plná očekávání, jednalo se o postup na mistrovství světa. Naše mažoretky svá vystoupení zvládly a v kategorii pom-pom kadet a baton junior se staly vicemistryněmi České republiky a postup na MS do Poreče vybojovaly. V kategorii baton kadet získala děvčata čtvrté místo. Skvělého úspěchu dosáhla Vendula Lichovníková, která výkonem porotu přesvědčila o svém umu, ta ji odměnila zlatou medailí a titulem mistryně ČR v sólo formaci pom-pom.

Po prázdninovém odpočinku nastala doba tréninku na vytoužené Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Poreči, které se konalo od 22. do 25. září 2016. Po náročné cestě se děvčata ubytovala a den před zahájením soutěží ještě trénovala v nádherném prostředí hotelu Delfin u moře. Ve čtvrtek nastala doba slavnostního nástupu týmů všech patnácti států ve sportovní hale Žatika. Soutěžní zápolení pro naše mažoretky začalo již tento den v obou kategoriích – Classic baton junior a Classic pom-pon cadets. Nejprve šly do bojů o medaili juniorky, které získaly po skvělém výkonu titul vicemistryně světa, ve večerních hodinách celý náš tým soutěžil v kategorii Classic pom-pon a podal ten nejlepší výkon, který se mohl podařit. Děvčata si na MS stoupla na nejvyšší stupínek a vyslechla si českou hymnu, získala totiž zasloužený titul mistryň světa. Po velkém emočním vypětí, slzách štěstí a zapomenuté absolvované dřině si děvčata ještě užila koupání v moři a potom již následovala cesta domů.

V závěru by děvčata i trenérka chtěly poděkovat městu Vítkov a ostatním sponzorům za to, že se mohly soutěží zúčastnit, také rodinám a přátelům za podporu a trpělivost při absolvování náročných tréninků a soutěží.

Držme našim mažoretkám palce!

Marie Potočárová a Petra Beková

 

DĚKUJEME!

Největší dík patří děvčatům a trenérkám, k tak krásnému výsledku dospěly jen díky své píli, dlouhodobému tréninku a profesionálnímu vedení paní Potočárové. Zážitky a emoce, které prožívaly v Poreči, doznívají dodnes a není se čemu divit. Krásný úspěch a atmosféra mistrovství světa v nich bude již napořád a my si musíme vážit těchto výjimečných chvil, které zviditelňují hlavně naše město Vítkov v pozitivním obraze!

Díky patří také paní Bekové, která pomáhá trenérce s vedením děvčat, rodičům, že své děti podporují v této zájmové aktivitě a za celý kolektiv Střediska volného času Vítkov jim přeji mnoho dalších úspěchů a odhodlání věnovat se mažoretkovému sportu dál!

 

Šárka Medunová

ředitelka SVČ Vítkov, p. o.

emoce-na-stupnich-vitezu-2-misto


 

Vítkovské mažoretky

(březen 2015)

Po půlročním trénování nastal pro naše mažoretky čas soutěží.mazoretky foto Před postupovými soutěžemi děvčata svým vystoupením reprezentovala ve dvou soutěžích nepostupových, první se uskutečnila 7. března v Dolním Benešově a druhá o týden později v Opavě. V kategorii baton minikadet a v kategorii miniformace baton kadet si děvčata odvezla z Exelent Cupu 2015 Dolní Benešov krásná čtvrtá místa a v kategorii baton kadet starší se děvčata umístila na výborném třetím místě. V soutěži Opavská růže svůj úspěch zopakovala děvčata v miniformaci baton kadet a v baton kadet starší dokonce děvčata podala vynikající výkon, za který si odvezla zlatý pohár a medaile. Všem děvčatům gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů i v soutěžích postupových, ta první je čeká již 18. dubna v Dubňanech.

kolektiv maminek


Super prázdninový sportovní pobyt pro děti z Vítkova a okolí

(únor 2015)

Jarní prázdniny se nesly v duchu sportovního vyžití, pro děti jsme měli připravený zajímavý a bohatý program. V pondělí si vyzkoušely střelbu z luku, která se ze začátku zdála být obtížná, ale první nezdary děti neodradily a za chvíli střílely na cíl a tzv. černého. V úterý jsme závodili v bláznivé olympiádě, kde byly připravené netradiční disciplíny, a tudíž nezáleželo jen na dovednostech dětí, ale i na štěstí. Ve středu byly na programu míčové hry, kdy kluci nejvíce ocenili fotbal, kde šli do zápasu s velkou vervou a holky cvičení s obručí. Ve čtvrtek si děti zahrály na zahradě bojovou hru, postavily sněhuláky a ozdobily je barvou. Poslední páteční prázdninový den jsme využili k zájezdu do Aquacentra v Bohumíně.

 Další aktivitu pro děti během prázdnin zajišťovala naše kolegyně Jiřina Chudiová, která s dětmi každý den jezdila na lyžování do nedalekého areálu v Tošovicích. Dětem se nejvíce líbilo noční lyžování, kdy byl svah daleko méně obsazen lyžaři. Dík patří rodičům, kteří nám pomáhali s dovozem dětí.

 Děti byly za celý týden plni dojmů a prožitků a doufejme, že jim to vydrží co nejdéle, než zase usednou doma k počítačům.

Květuše Skurková

Pedagog SVČ Vítkov, p. o.


 

Předvánoční víkendovka s přespáním

(prosinec 2014)

V rámci poslední víkendovky pro děti v tomto roce, jsme dne 13. 12. s dětmi podnikly zajímavý výlet do Ostravy, kde jsme navštívily unikátní výstavu – Svět techniky, výstavu technických vynálezů a exponátů, které si děti mohly sami vyzkoušet. Tato výstava děti doslova nadchla.  Na vlastní kůži si vyzkoušely řídit vlak i autobus, pilotovaly letadlo a zahrály si na kapitána Nema a s ponorkou se proháněly pod hladinou moře. Plni dojmů jsme docestovali zpátky do našeho domečku, kde jsme večer vyráběli vánoční ozdoby na stromeček. Samozřejmě, že nechyběla ani stezka odvahy, kde každý dokázal, jaký je hrdina. V neděli jsme si ozdobili vánoční stromeček při pouštění vánočních koled a vytvořili si tak předvánoční náladu. A jak se říká, kde je dobře, tak čas rychle uteče, a my se zase můžeme těšit, že s dětmi strávíme další zajímavou, tentokrát detektivní víkendovku.

Květuše Skurková

Pedagog SVČ Vítkov, p. o.


Prosinec v Tunnelu

(prosinec 2014)

Během prosince proběhly v našem nízkoprahovém zařízení dvě velmi zdařilé akce, tou první byl turnaj v kopané, který se uskutečnil 13. prosince ve sportovním areálu SVČ Vítkov, p. o.  na umělém hřišti. Na turnaj nakonec mimo klienty našeho Tunnelu dorazili také hosté z NZDM Kamarád z Kopřivnice. Další tým vytvořili chlapci z Čermné ve Slezsku a Oder, kteří také patří mezi naše klienty. Ač bylo chladno, počasí sportu přálo a v duchu fair-play jsme prosincové teploty překonali. Nakonec si výhru odnesli chlapci z Kopřivnice po zaslouženém a velmi sympatickém výkonu, následovali je na druhém místě Tunneláci, třetí chlapci z Čermné a nakonec s těsný výsledkem Oderáci.

Další akcí uskutečněnou v Tunnelu byla vánoční dílna, která přece jen více patří k prosinci. Akce se mimo klienty z Tunnelu zúčastnili i klienti z druhé námi poskytované sociální služby a to Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Jelikož se jednalo o akci, která již proběhla v prvním roce fungování NZDM Tunnel, byla účast poměrně hojná. Klienti si měli možnost vyrobit vánoční ozdoby, svícny, vánoční přání a mnoho dalších výrobků. Vzhledem ke kladným ohlasům a účasti na obou akcích se nebojím říct, že námi pořádané akce jsou kvalitní a vyhledávané. Již nyní máme přání klientů na další akce, které by mohly proběhnout.

Za NZDM a SASRD Tunnel

Mgr. Václav Korytář

Vedoucí sociální pracovník


 

Kolozávody v parku

(říjen 2014)

V neděli 19. října dopoledne proběhl v parku ve Vítkově „1. ročník podzimního kolozávodu“ pro děti. Organizátorem závodu bylo SVČ Vítkov, p. o. Závodění se  zúčastnilo  20 dětských  závodníků od 6 do 12 let. Vítěz každé kategorie získal vítězný pohár, ostatní sladkosti. V nejmenší kategorii do 6 let se na 1. místě umístil Štěpán Wavřík, na 2. místě Roman Šedý a na 3. místě Štěpán Zouhar. V kategorii do 8 let se na 1. místě umístil Matěj Říha, na 2. místě Tobias Drga a na 3. místě Patrik Cáb. V kategorii do 12 let se na 1. místě umístil Dominik Matuschek, na 2. místě Ondřej Šamárek a na 3. místě Daniel Cáb. Všem vítězům blahopřejeme a doufáme, že se v příštím ročníku jarního „kolozávodu“  sejde  závodníků ještě více.

Věroslava Dubová

Pedagog SVČ Vítkov, p. o.


Letní prázdniny se Střediskem volného času Vítkov

Tak jako každoročně i letos se SVČ Vítkov již od zimních měsíců připravovalo na letní prázdninovou činnost. Připravili jsme pobytové a příměstské tábory, nově Zumba soustředění v Itálii a zdarma výměnné pobyty pro 60 dětí z Vítkovska a Vrbovska. Poslední výměnné pobyty byly realizovány z projektu „Mládež v pohybu“ financovaných z Fondů mikroprojektů ČR-SR. Z řad rodičů byl letos vznesen k SVČ požadavek na vytvoření větší nabídky příměstských táborů pro děti 1. a 2. tříd. Ačkoliv jsme prázdninovou činnost měli již připravenou, doplnili jsme ji o hravé týdny v SVČ. Škoda jen, že rodiče nepřihlašují své děti na tábory v předstihu, ale vždy na poslední chvíli, hodně nám to ztěžuje plánování dalších prázdninových akcí.

Každoročně naše nabídka platí také pro děti, které nejsou z Vítkova, ale tráví prázdniny u svých prarodičů. V době letošních letních prázdnin se uskutečnily pod hlavičkou SVČ Vítkov tyto tábory a prázdninové akce:

  • Výměnný pobyt českých a slovenských dětí v Klokočově
  • Výměnný pobyt českých a slovenský dětí ve Vrbové na Slovensku
  • LT Kovbojové a Indiáni na TZ Klokočov
  • Dva hravé týdny pro děti 1. a 2. Tříd
  • Příměstský tábor Malý táborník
  • Příměstský cyklistický tábor
  • Soustředění Zumby v Itálii
  • Soustředění malých fotbalistů v Klokočově
  • Účast mažoretek na Mistrovství světa v Chorvatsku
  • Třídenní pobyt českého a slovenského dorostu v kopané

 Společně s SVČ Vítkov, p. o. prožilo letošní letní prázdniny 210 dětí a mládeže. Již teď se připravuje nabídka táborů na prázdniny 2015, hledáme pedagogy, vychovatele či osoby s minimálním pedagogickým vzděláním dle zák. č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, §17 odst 2.

 Věroslava Dubová

 Pedagog SVČ Vítkov, p. o.

tmkfltiskovka