příspěvková organizace
  
  

Tisková zpráva – Vítkovská lávka 2016

Vítkovská lávka 2016 opět bodovala!

Vítkovská lávka pod taktovkou Střediska volného času Vítkov, p. o. letos slavila kulaté 5. výročí.

Termín Lávky se tentokrát přesunul na poslední červencovou sobotu a přesunutí termínu se vyplatilo, kromě malého letního deštíku bylo počasí konání celé akce nakloněno. Návštěvnost stoupla zase o krok výše, možná tomu přispělo i to, že jsme tentokrát dávali ID pásku i dětem, které neplatili, takže se nám návštěvnost vyšplhala na 1575 osob.

Velké množství soutěžících v přejezdech přes lávku na trakařích a kolech nás nutilo ke zrychlení celé soutěže, abychom nemuseli posouvat vystoupení Verony, na kterou již čekal dav fanoušků. Verona jako první v historii naší Lávky zvedla návštěvníky ze židlí dřív než v podvečer, což nás samozřejmě, jako pořadatele, velmi těšilo. Letos nás překvapila dravost a soutěživost soutěžících, kteří se vzájemně hecovali a dopisovali do startovacích listin na poslední chvíli.

Po vystoupení Verony následovaly soutěže družstev, do kterých se letos přihlásily družstva Šutři, Italobrothers, Zelenáči a Bacardi. Boj byl strhující, družstva zápolila ve třech disciplínách – štafeta, plavba na lehátku a kyblíkárna. Bavili se úplně všichni, soutěžící i přihlížející. První místo obsadili Zelenáči, o druhé a třetí místo se dělil Italobrothers a Bacardi, kteří si po domluvě rozdělili férově ceny pro druhé a třetí místo, soudky piva a poukázky na autokosmetiku. První družstvo si vysoutěžilo celou pečenou kýtu a putovní pohár. Všem gratulujeme!

Vítkovská lávka není jen o soutěžení, ale také o zábavě. Pro děti byl připraven bohatý program s klauny, mini krosem, lukostřelbou, sumo zápasem, skákacím hrade a různými dalšími soutěžemi. Během dne ještě vystoupila mimo Verony kapela Ahard a zpěvačka Tanja, od osmé hodiny večerní si pak mohli návštěvníci zatančit na známé hity a písničky na přání.

Celá Lávka by nebyla Lávkou, kdyby se na ní nepodávalo dobré a rychlé občerstvení, které nám již druhým rokem zajišťuje firma paní Řehulkové a pana Dostála. Děkujeme Městu Vítkovu a všem sponzorům, kteří Lávku podpořili finančně či věcně – Semperflex Optimit s.r.o, firma Řehulková, Pavel Smolka – starosta města Vítkov, Lenka Sonnková – místostarostka města Vítkova, Oldřich Huška – místostarosta města Vítkova, Stěpán Hutník s. r. o., Lubomír Matula, Dušan Šindelář – Mezinárodní autodoprava, Miroslav Macáš – řeznictví Vítkov, Ing. Ivan Krajcar – Vítkovská zemědělská s. r.o., Zdeňka Hegarová – La Boheme Cafe, Petra Jurečková – Řeznictví, uzenářství Vítkov. Poděkování patří také TS města Vítkova, p. o., kteří již sice nejsou spoluorganizátory, ale technické zázemí nám pomáhají připravovat a na samotné Lávce pak pomáhají s dozorem a výběrem vstupného.

Pátý ročník Vítkovské lávky je za námi a přípravy dalšího ročníku začaly před dvěma měsíci podpisem smlouvy s agenturou September, která zastupuje slovenskou zpěvačku Kristínu. Kdy tedy bude příští Lávka…5. 8. 2017!

 

Za pořadatele

Šárka Medunová

ředitelka SVČ Vítkov, p. o.